Meeting attendance

Wednesday 13th March 2024 6.00 pm, Full Council

Venue:   Council Chamber, Arun Civic Centre, Maltravers Road, Littlehampton, BN17 5LF

Contact:    Jane Fulton
 

Meeting attendance
Attendee Role Attendance Attendance comment
Councillor Paul Ayling Committee Member Expected
Councillor Ash Patel Committee Member Expected
Councillor Carol Birch Committee Member Expected
Councillor Keir Greenway Committee Member Expected
Councillor Bob Woodman Committee Member Expected
Councillor Jill Long Committee Member Expected
Councillor Maralyn May Committee Member Expected
Councillor Freddie Tandy Committee Member Expected
Councillor Thomas Harty Committee Member Expected
Councillor Mark Turner MBE. Committee Member Expected
Councillor Simon McDougall Committee Member Expected
Councillor Roger Nash Committee Member Expected
Councillor Alan Butcher Committee Member Expected
Councillor George O'Neill Committee Member Expected
Councillor Lesley-Anne Lloyd Committee Member Expected
Councillor Peggy Partridge Committee Member Expected
Councillor Lynne Edwards Committee Member Expected
Councillor Trevor Bence Committee Member Expected
Councillor Anita Lawrence Committee Member Expected
Councillor Guy Purser Committee Member Expected
Councillor Amelia Worne Committee Member Expected
Councillor Mel Penycate Committee Member Expected
Councillor Christine Wiltshire Committee Member Expected
Antony Baden Officer Expected
Neil Taylor Officer Expected
Philippa Dart Officer Expected
Jackie Follis Officer Expected
Karen Pearce Officer Expected
Karl Roberts Officer Expected
Daniel Bainbridge Officer Expected
Solomon Agutu Officer Expected
Councillor Alison Cooper Chair Expected
Councillor Kenton Batley Committee Member Expected
Councillor Paul Bicknell Committee Member Expected
Councillor Billy Blanchard-Cooper Committee Member Expected
Councillor Richard Bower Committee Member Expected
Councillor Jim Brooks Committee Member Expected
Councillor Andy Cooper Committee Member Expected
Councillor Roger Elkins Committee Member Expected
Councillor Joan English Committee Member Expected
Councillor Steve Goodheart Committee Member Expected
Councillor Shaun Gunner Committee Member Expected
Councillor June Hamilton Committee Member Expected
Councillor Shirley Haywood Committee Member Expected
Councillor Philippa Bower Committee Member Expected
Councillor David Huntley Committee Member Expected
Councillor Henry Jones Committee Member Expected
Councillor Paul Kelly Committee Member Expected
Councillor Martin Lury Committee Member Expected
Councillor Gill Madeley Committee Member Expected
Councillor Claire Marie Needs Committee Member Expected
Councillor Stephen McAuliffe Committee Member Expected
Councillor Mike Northeast Committee Member Expected
Councillor Francis Oppler Committee Member Expected
Councillor Jacky Pendleton Committee Member Expected
Councillor Elaine Stainton Committee Member Expected
Councillor Matt Stanley Committee Member Expected
Councillor Sue Wallsgrove Committee Member Expected
Councillor Dr. James Walsh KStJ RD Vice-Chair Expected
Councillor Jeanette Warr Committee Member Expected
Councillor Amanda Worne Committee Member Expected
Councillor Gill Yeates Committee Member Expected
Hononary Alderman Mr Norman Dingermans Guest Expected