Committee attendance

Development Control Committee, 6 meetings
Member Attendances
Councillor Jamie Bennett 6
Councillor Billy Blanchard-Cooper 5
Councillor Richard Bower 6
Councillor Terence Chapman 2
Councillor John Charles 5
Councillor Mike Clayden 2
Councillor Hugh Coster 6
Councillor David Edwards 4
Councillor Mrs June Hamilton 6
Councillor David Huntley 3
Councillor Paul Kelly 6
Councillor Martin Lury 6
Councillor Francis Oppler 1
Councillor Mrs Jacky Pendleton 5
Councillor Grant Roberts 5
Councillor Ms Isabel Thurston 6
Councillor Will Tilbrook 6
Councillor Mrs Jeanette Warr 5
Councillor Mrs Gill Yeates 6
Full Council, 6 meetings
Member Attendances
Councillor Mrs Tracey Baker 2
Councillor Kenton Batley 4
Councillor Jamie Bennett 6
Councillor Paul Bicknell 6
Councillor Billy Blanchard-Cooper 6
Councillor Richard Bower 6
Councillor Jim Brooks 6
Councillor Ian Buckland 6
Councillor Mrs June Caffyn 2
Councillor Mrs Faye Catterson 3
Councillor Terence Chapman 4
Councillor John Charles 4
Councillor Mike Clayden 6
Councillor Mrs Alison Cooper 6
Councillor Andy Cooper 6
Councillor Hugh Coster 6
Councillor Mrs Sandra Daniells 6
Councillor Paul Dendle 6
Councillor Tony Dixon 6
Councillor David Edwards 6
Councillor Roger Elkins 5
Councillor Paul English 6
Councillor Mrs Inna Erskine 4
Councillor Steve Goodheart 6
Councillor Mrs Pauline Gregory 6
Councillor Shaun Gunner 6
Councillor Mrs June Hamilton 6
Councillor Mrs Shirley Haywood 6
Councillor Christopher Hughes 6
Councillor David Huntley 6
Councillor Henry Jones 5
Councillor Paul Kelly 6
Councillor Dr. James Walsh KStJ RD 6
Councillor Martin Lury 6
Councillor Mrs Gill Madeley 4
Councillor Miss Claire Marie Needs 5
Councillor Mike Northeast 5
Councillor Colin Oliver-Redgate 6
Councillor Francis Oppler 6
Councillor Mrs Jacky Pendleton 6
Councillor Daniel Purchese 4
Councillor Miss Vicky Rhodes 6
Councillor Grant Roberts 6
Councillor Miss Emily Seex 6
Councillor Martin Smith 6
Councillor Mrs Elaine Stainton 3
Councillor Mrs Samantha Staniforth 4
Councillor Matt Stanley 5
Councillor Ms Isabel Thurston 5
Councillor Will Tilbrook 6
Councillor Mrs Jeanette Warr 6
Councillor Mrs Amanda Worne 6
Councillor Mrs Gill Yeates 6
Joint Eastern Arun Area Committee, 1 meeting
Member Attendances
Councillor Jamie Bennett 0
Councillor Paul Bicknell 0
Councillor Billy Blanchard-Cooper 0
Councillor Richard Bower 0
Councillor Colin Oliver-Redgate 0
Councillor Grant Roberts 0
Licensing Sub-Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Billy Blanchard-Cooper 1
Councillor Jim Brooks 1
Councillor Mike Clayden 1
Councillor Mrs Alison Cooper 1
Councillor Mike Northeast 1
Councillor Daniel Purchese 1